fbpx

Що таке переплата по кредиту?

Звертаючись за кредитом до будь – якої фінансової установи, кожен потенційний позичальник має добре розуміти, що поруч з основною сумою кредиту, йому доведеться оплатити і додаткову суму коштів. Річ іде, саме про переплату по кредиту, і як її правильно порахувати, про це детальніше читайте нижче.

Звертаючись за кредитом до будь - якої фінансової установи, кожен потенційний позичальник має добре розуміти, що поруч з основною сумою кредиту, йому доведеться оплатити і додаткову суму коштів. Річ іде, саме про переплату по кредиту, і як її правильно порахувати, про це детальніше читайте нижче.

Зазвичай, існує два способи визначення додаткових витрат, які варто сплатити понад основної суми позики. Одна з них – переплата, що визначається в грошовому еквіваленті, а от інша – ефективна ставка, яка зазначається у відсотках до загальної суми кредиту.

Формули переплати по кредиту

Варто врахувати той факт, що більшість банківських структур та інших фінансових установ використовують два методи погашення кредиту:

  • Аннуїтетний – найчастіше зустрічається та полягає у тому, що потрібно оплачувати однакові суми внесків, які вже включають відсотки та частину позики.
  • Диференційований – включає оплату суми кредиту та відсотків на його залишок, проте такий метод досить складніший в розрахунках, тому менш популярний.

Виходячи з цього можна легко зрозуміти, що переплата дорівнює сплаченим відсоткам банку + комісія + страхові платежі та будь – які інші додаткові суми.

Аби самостійно вирахувати усі переплати, та визначити – на скільки банківський кредит зручний і вигідний, варто знати суму, термін, відсоткову ставку позики та обрати один із способів вирішення цього питання.

Спосіб 1. Скористатись кредитним калькулятором, що присутній на сайті будь – якої мікрофінансової  організації, чи банківської структури.

Спосіб 2. Довіритись додатковим онлайн – помічникам, які враховують усі нюанси та дадуть змогу порівняти умови кредитування 2, або ж більше різноманітних пропозицій.

Спосіб 3. Самостійно визначити усю переплату скориставшись формулою, що наведена у нашій статті трохи вище.

Який спосіб ви б не обрали, важливо уважно вивчити умови договору, адже більшість фінансових установ вже подбали про конкретність цих інформаційних даних, тому обирайте кредит з мінімальним відсотком, а знайти його можна легко на порталі – Money4Me.com.ua.