fbpx

Що таке фінансовий бюджет і навіщо він потрібен?

В сучасному світі планування та ведення фінансового бюджету займає неабияке, важливе місце, адже досить часто таке рішення здатне допомогти в уникненні труднощів пов’язаних з нестачею коштів. Що це таке і як правильно вести економічний бюджет, – саме про це детальніше читайте нижче.

Фінансовий бюджет – це особистий, конкретний план прибутків та витрат кожного українця, проте якщо тема стосується сім’ї, або молодих людей, які проживають разом, то тоді фінансовий бюджет стає – сімейним. Звичайно, що є кілька видів такої звітності: спільний, роздільний, або ж змішаний. В залежності саме від такого типу, можна передбачувати свою грошову ситуацію в теперішньому та ввести корективи в майбутньому.

5 кроків планування фінансового бюджету

1. Варто визначити свій прибуток, або кожного члена сім’ї. Якщо суми конкретної ви не можете внести, то намагайтесь вписати хоча б приблизну.

2. Складіть перелік витрат. Така схема може містити: харчування, житло, транспорт, одяг, гроші на навчання та розвиток дітей, тощо.

3. Визначте відсотки та пропишіть їх навпроти кожного пункту. До прикладу: якщо на харчування ви витрачаєте близько 5 тисяч гривень, а дохід в 20 тисяч – тоді в відсотковому співвідношенні, повсякденні продукти займуть – 25 %.

4. Проаналізуйте усі витрати, можливо вам вдасться десь зекономити, і відкласти цю суму на потрібну річ.

5. Не зупиняйтесь, обов’язково продовжуйте планувати, адже таку таблицю потрібно вести хоча б 3-4 місяці, аби точно розуміти куди витрачаються гроші.

Такі прості пункти допоможуть навчити кожного українця – як правильно формувати свій фінансовий бюджет та від чого слід відмовитись. Проте, від фінансових проблем не застрахований жоден житель нашої країни, тому якщо уникнути грошової кризи вам також не вдалось – не варто засмучуватись.

Портал Money4Me.com.ua завжди готовий прийти на допомогу. Сервіс пропонує кращі варіанти мікрофінансових організацій з вигідними умовами кредитування для кожного.

Скористайтесь прямо зараз.